O wydawnictwie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie poprzez Platformę Monografii realizuje politykę otwartego dostępu do publikacji naukowych pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu, zgodnie z Zarządzeniem Rektora nr 102/2022 z dnia 12 grudnia 2022 r.

Wydawnictwo Naukowe zostało utworzone w roku 1993 w celu publikowania dorobku naukowego Papieskiej Akademii Teologicznej (obecnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II) ze wszystkich dziedzin wiedzy objętych działalnością badawczą i dydaktyczną uczelni. Tym samym stanowi wizytówkę uczelni, prezentując szerokiemu gronu odbiorców osiągnięcia naukowe swoich pracowników.

Polityka otwartego dostępu

Monografie są publikowane w trybie otwartego dostępu (natychmiastowy, darmowy dostęp) na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe